YİNE AKÇAKALE, YİNE DEDAŞ,YİNE KESİNTİ

YİNE AKÇAKALE, YİNE DEDAŞ,YİNE KESİNTİ

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesine Bağlı 25 mahallede 2 günlük elektrik kesintisi Muhtarları isyan ettirdi. Akçakale’de dedaş yetkilileriyle görüşmeye gelen Muhtarlar Muhattap bulamadıklarını dile getirdiler.

14 Nisan 2021 - 15:04

Bölge’de yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları ve çiftçileri mağdur etmeye devam ediyor. 2  günden beri 25 Mahallede kesilen elektrikler, vatandaşları sonunda isyan ettirdi. Akçakale’ye bağlı 25 köy mahalle muhtarı Dedaş’a gelerek yetkililerle görüşmek istedi. Fakat mesai saatinde görüşecek hiçbir yetkili bulamadılar.

Elektrik kesintilileri ile ilgili olarak açıklama yapan kırsal mahalle muhtarları, iki gündür elektriklerinin kesik olduğunu belirterek, dedaşta hiçbir yetkili muhatap bulamadıklarını dile getirerek, şunları ifade ettiler.

“Fider 8 hattında bulunan yaklaşık 25 kötümüzün 2 gündür elektrikleri yok. Derdimizi anlatmak için Dedaş binasına geldik ve burada hiçbir yetkili bulamadık. Yetkililere de ulaşamıyoruz. Milletvekillerini arıyoruz telefona çıkmıyorlar. Bizim suçumuz Ak Parti’ye %95 oy vermek mi? Yetkiller bize arıza ekibimiz saha da diyor. Fakat arzı ekibinin araçları binanın önünde duruyor. Yetkilerden bu sorunumuza çözüm bulmalarını istiyoruz.” Dediler.

Muhtarlar, Dedaş’ı ve Hükümeti alkışlayarak protesto edip, Dedaş binasından ayrıldılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AYHAN’DAN KADİR GECESİ MESAJI
BAŞKAN AYHAN’DAN KADİR GECESİ MESAJI
FIRAT OTO GALERİ'DEN KADİR GECESİ MESAJI
FIRAT OTO GALERİ'DEN KADİR GECESİ MESAJI