TÜRKİYE, 80 MİLYON İNSANIN, ORTAK YAŞAM ALANIDIR.
  • Reklam
İsmail Arslan

İsmail Arslan

TÜRKİYE, 80 MİLYON İNSANIN, ORTAK YAŞAM ALANIDIR.

27 Ekim 2018 - 01:58 - Güncelleme: 27 Ekim 2018 - 02:09

Değerli Dostlar!

Son zamanlarda, Ülkemize yönelik dış tehditler ve iç tehditlere karşı Cumhur ittifakı, olumsuz birçok olayı bertaraf etmiştir. Özellik MHP bu konuda kendi ideolojisini bir kenara bırakıp tüm olumsuzluklara rağmen Ülkenin selameti açısından siyasi çizgisinden ödün vererek, Devlet’in Bekası, Halkın Selameti için Tarihi büyük bir mücadele vermiştir.

 

2002 yılında Halkın teveccühü ve desteğiyle iktidara gelen Ak Parti, Birçok alanda çeşitli devrimler gerçekleşmiştir. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan her defasında yalnızlığını dile getirmiş, güvendiği kadroların ve oluşumların Ülke ’ye ve kendisine ihanet ettiğini görmüştür. İşte Ülkenin sorunları yetmezmiş gibi bu ihanet şebekelerinin temizlenmesi tıpkı Milli Mücadele döneminde ki gibi adeta bir kurtuluş savaşına dönüşmüştür.

 

Halkın Güvenini, desteğini alan ve 17 yıldır iktidardan düşmeyen Ak Parti kadroları, Bu öz güvenle, sırtlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dayayarak, kendi amaç ve çıkarları doğrultusunda hatta şımararak devletin imkân ve kaynaklarını yakınlarına, dostlarına ve yandaşlarına kanalize etmişlerdir. Halkı ve Milleti hiçe sayan, Bazı Milletvekilleri, Belediye başkanları, il başkanları, Ak Parti kadroları Halkın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a olan sadakat, Güven ve sevgisini her geçen gün zirveden aşağıya doğru çekmişler, çekmeye de devam ediyorlar.

 

Şunu açık ve net olarak ifade etmek gerekirse, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her defasında yaptığı açıklamalar, Halkın ve Milletin hizmetkârı olma yönünde olsa da, maalesef bu ifadeler, görevlendirilen siyasi yetkililer tarafından hayata geçirilememiş, iktidarın gücünü Halk ve Milletten yana değil, kendi Hegemonyaları ve yandaşlarından yöne kullanmışlardır.

 

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bunları görmesi ve bu tür siyasileri revize etmesi, yerel seçimlerde çok önemli bir siyasi hamle olacaktır.

 

Cumhur ittifakı; Bu vatan topraklarının Hain dış güçlere karşı,  Adeta bir kalkan, bir siper olarak önemli bir duruş sergilemiştir.

Bu İttifak’ın, her ne kadar birbirinden farklı ideolojik ayrışmaları olsa da bir bütün düşünüldüğünde önemli bir güç kalkanı oluşturmuştur.

 

Son günlerde, MHP’nin Af yasası, Andımız gibi bu ülkenin menfi çıkarlarına katkı sağlayacak konuların Ak Parti Hükümeti tarafından kestirilip atılmasına karşı, bu konular yeniden masaya yatırılarak karşılıklı tavizlerde verilerek ortak noktada buluşmak, bu ülkeye yapılacak en büyük iyilik olacaktır.

 

Çünkü Uçurumun eşiğinde olan bu Vatan, Siyasi ideolojilerin ve Siyasi Partilerin Radikal tutumlarına terk edilemez.

 

Son olarak şunu söylemek gerekirse, Dilimiz, Dinimiz, ırkımız, yaşamımız, ideolojimiz ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Bu topraklarda yaşayan 80 Milyon insanın ortak yaşam alanıdır. Vatanıdır!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar