SAYIN YALÇINKAYA! BALIK BİLMESE, HÂLIK BİLİR."
Reklam
  • Reklam
İsmail Arslan

İsmail Arslan

SAYIN YALÇINKAYA! BALIK BİLMESE, HÂLIK BİLİR."

11 Aralık 2022 - 17:03

Göreve geldiği günden buyana Akçakale’nin gelişim, değişim ve dönüşümüne imza atan Başkan Mehmet Yalçınkaya’nın “MEGA PROJE” Olarak adlandırdığı Balıklı Göl’ün bir minyatürünü Akçakale’ye yapacağım sözü, o dönem sosyal Medya’da alay konusu olmuş, birçok kişi Akçakale’ye balıklı Göl mü Getirecek? diye Sayın Başkanla adeta alay etmişlerdi.

Bu alaylı yaklaşımlar karşısında yılmadan yorulmadan Akçakale’de değişim meşalesini başlatan Sayın Yalçınkaya, Projelerin hayata geçirilmesi noktasında önemli adımlar atarak, her şeye rağmen gözle görünür bir şekilde ilçe’nin çehresini değiştirmiştir.

Siyasi anlamda Sayın Yalçınkaya’nın bazı hata ve yanlışları olabilir. Lakin Bu yanlışları ve hataları baz alarak Akçakale’ye yaptığı Bir çok Projeyi de görmezden gelmek ne insanidir, nede vicdanidir.

Bizim Araplarda Güzel bir atasözü vardır…

“El mey harrıb mey Ammır”

“Bozmadan, İnşa edemezsin”

İşte Bu anlamda Sayın Yalçınkaya, Hem tabuları yıktı, hem de şehri enkaza çevirerek ilçe’yi yeniden modern bir ilçe haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Ama ben inanıyorum ki tüm çalışmalar bitikten sonra, Vicdanlı olan herkes yapılan hizmetleri ve çalışmaları takdir edecek.

Eksiklikler olacak mı?

Tabi ki mutlaka olacak…

Cuma Günü inşallah Akçakale’de Balıklı Göl’ün bir küçük minyatürünün temeli atılacak.

Birileri çıkıp ne gereği var diye yorum yapabilir.

Herkesin görüşüne saygı duymak gerekir…

 Lakin yapılan bu Proje Akçakale’ye büyük bir değer katacak, Hiçbir tarihi albenisi olmayan ilçe’nin Turizm noktasında gelişimine büyük katkı sağlayacaktır.

Ben ilçe’nin Önümüzde ki süreçte gerçekten “YILDIZ BİR İLÇE” Olacağına inanlardan biriyim.

Siyasi Hırslarımızı, ihtiraslarımızı, Egolarımızı bir kenara bırakıp ilçe’nin gelişimi ve değişimine hep birlikte el ele vererek katkı sağlamak bu memlekete verilecek en büyük vefa’dır.

Daha Önceki Dönemlerde de Sayın Eski Başkan Abdulhakim Ayhan tarafından da Akçakale’ye büyük yatırımlar kazandırılmıştı.

Gerek İlçe Belediye Binası, gerek Kültür Merkezi gibi sayabileceğimiz bir çok önemli Proje’de sayın Başkan Abdulhakim Ayhan Tarafından ilçenin gelişimine büyük katkı sağlamıştı.

Her kim olursa olsun, bu memlekete bir çivi dahi çakmışsa kendilerine teşekkür etmekte boynumuzun borcudur.

Fakat bu siyasettir…

Birileri gelir birileri gider…

Ama kazanan hep ilçemiz olsun…

Kalın Sağlıcakla…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar