ALLAH'IN ADALETİ FARKLI, DEVLETİN ANAYASAL ADALETİ FARKLI…
Reklam
  • Reklam
İsmail Arslan

İsmail Arslan

ALLAH'IN ADALETİ FARKLI, DEVLETİN ANAYASAL ADALETİ FARKLI…

26 Ekim 2023 - 12:08 - Güncelleme: 26 Ekim 2023 - 13:31

Herkes yazdı çizdi tepki gösterdi…

Lakin yazılan çizilen tepkiler sosyal medyayı geçemedi…

 Biz zannediyoruz ki sosyal medya’da yapılan tepkiler, anında amacına ulaşacak…

Maalesef İşleyiş böyle değil…

Alllah’ın Adaleti Farklı, Devletin anayasal Adaleti Farklı…

Değerli dostlar!

Bizler ata erkil toplumlar olarak, kendi gelenek, göreneklerimizi yaşıyoruz… bu yüzden yaşadığımız bazı toplumsal değerlerimiz Kanunsal anlamda kabul görmeyebiliyor hatta çok kötü sonuçlar doğurabiliyor.

Değerli Dostlar…

 Bende sizler gibi Akçakale İlçe Müftümüz Sayın Halil Bilik Hocamızın yaşadığı olayın şokunu ve etkisini en derin bir üzüntü içerisinde yaşıyorum…

Sayın İlçe Müftümüzle ne bir selamın oldu nede kendisini yakından tanıma fırsatı…

 Sadece Sosyal medya’da bazı videolarını izledim.

Hocamız, Görevi ve islamın gereği olan konuları topluma anlatıyor, insanları bilinçlendiriyor…

Aslında herkes kendi görevini ve üstüne düşen görevleri yerine getirse zaten ortada bir sorun kalmayacak.

Bende sizler gibi Hocamız’ın art niyetli olmadığını hele hele böyle yaşanan çirkin bir durumun yaşanacağını asla düşünmüyorum.

Bizler toplum olarak, Çocuklarımıza yaklaşımımız aslında sevgi, şevkat, merhamet…

Lakin artık Çocuklarımızı sevemez hale geldik…

Çünkü, çocuklara dokunmak, saçlarını okşamak, yanaklarını sıkmak, sevmek, şevkat göstermek, Kanunsal anlamda “Çocuk İstismarı” olarak nitelendiriliyor.

İşte yasalar Çocukların beyanını esas alıyor…

Bu yüzden insanlar, en Küçük bir insani, vicdani davranışta bile bir anda kendini Kanunlar önünde çaresiz, iftiralara karşı savunamayacak bir duruma geliyor.

İşte Sayın İlçe Müftümüzün iyi niyetle yapmış olduğu bu insani ve vicdani davranış karşısında, ne kadar çaresiz bir duruma düştüğüne hepimiz şahit olduk.

Ben Şahsen Allah’ın Adaleti’nin tecelli etmesini bekliyorum. Çünkü Bu yasalarla yaşanan bu çirkin olay hocamızı kurtaramaz.

Bölge’nin ileri gelenleri gidip Aile ile mutlaka görüşmeli, yaşanan bu olayın toplumsal örf adet ve tamamen insani bir yaklaşım olduğuna ikna etmelidir.

Yoksa Sosyal medya’da yazılan Çizilen, verilen tepkiler hiçbir fayda sağlamaz…

İlçe Müftümüz sayın Halil Bilik Hocamıza çok geçmiş olsun dileklerimi iletir, bir an önce yaşanan bu yanlış anlaşılma son bularak, olay kapanır.

Bundan sonraki süreçte Özellikle bu yasaların, Hükümet tarafından yeniden revize edilerek, “Çocuk sevgisi” ile  “Çocuk İstismarı” birbirinden ayrılarak insanların bu kötü duruma düşmesi engellenir.

Kalın Sağlıcakla…

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Anne anne.
    7 ay önce
    Yapmayın allah aşkına ne alaka. Gidin kendi çocuklarınızı sevin saçını yanağını okşayın. Genç bir müftü 12 yaşında bir kız ne işi var hocanın kizin yanağında saçında sizin tabirinizle...çocuk rahatsız olmuştur doğaldır...herkesin artik ne olduysa hareketlerine sahip çıkması gerek bu başkasının 12 yaşında bir kız evlâdı istemeyebilir rahatsız olabilir haklıdır da...hemen kanunları değiştirin herkes o na buna dokunsun..yanlış.. yanlış.. ortalık bir kereden bir şey olmaz zihniyetiyle zaten sarsılmış durumda...bir de gidip ailesine baskı yapmayın yaptırmayın...hocalar da art niyet olmasa dahi hal.ve hareketlerine dikkat etsinler..ders se dersini versin dokunmak zorunda değil..

Son Yazılar