Göbeklitepe'yi Göklere Çıkarmak!
Reklam
  • Reklam
Av.İbrahim Uğur Akdoğan

Av.İbrahim Uğur Akdoğan

Göbeklitepe'yi Göklere Çıkarmak!

12 Şubat 2019 - 16:05

2019 Göbeklitepe Yılı nedeniyle Urfa’da bir hareketlilik yok!Buğdayın ana vatanı 12 bin yıllık geçmişi ile tarihin sıfır noktası kabul edilen Göbeklitepe'yi ilgi gün be gün artırılmalı,cazibe haline getirilmeli,tanıtımı yapılmalıdır.
Sahi bir şehirde kültür ve turizm müdürlükleri ne yapar?
Turizm ile şehir hareketlenmeli ekonomi canlanmalıdır.Turizm acenteleri,şirketler,Dernek,vakıf,odalar,baro ve STKlar,belediyeler ve devlet kurumlarıyla topyekün harekete katılıp hummalı etkinlikler ve faaliyetleriyle seferberlik ilan etmelidir.
Bu tür organizasyonların düzenleyip ilk programlarına katmalıdırlar.
Her Urfalı misafirperverliğiyle kendine gelen turistleri hayran bırakmalıdır.
Dünyanın en eski anıtsal tapınağı olarak kabul edilen ve UNESCO tarafından da Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe mıknatıs gibi turist çekmelidir.

İsot festivali kadar mı değeri yok.Tarih kitaplarını yenide yazdıran,tarihin sıfır noktası için sesizlik neden diye soramadan kendimi alamıyorum.
Urfa’nın  tüm girişleri,çıkışları ve önemli bölgelerde Göbeklitepe görselleri neden olmasın? Göbeklitepe maketi önemli bir Merkeze neden yapılmasın? Veya bir meydanda meydan objesi neden olmasın ?
Engel olan nedir ?
Biz Urfa olarak uyuyoruz. 
Uyudukça rüya görüyoruz !
Neden Antep değiliz diye yatağımızda sayıklıyoruz!
Bir yandan Harran’a insanlar hayran,Halfetiye meftun ,Urfa’yı merak edenlerin ilk durak noktası,yola çıkmak,ziyaret etmek için tereddütsüz yola çıkmalarını sağlamalıyız.
Sorun bizde beyler bizde.Üstümüze düşen görevleri sorumlulukları biliyor ama yapmıyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar