Urfa milletvekili ile Kılıçdaroğlu arasında "İstifa"...
Reklam
  • Reklam

Urfa milletvekili ile Kılıçdaroğlu arasında "İstifa" görüşmesi!

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP İl Başkanlığı'na kayyum atanmasına tepki gösterdi ve istifa kararı aldığı iddia edildi. İstifa kararını öğrenen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, vekil Aydınlık ile bir araya geldi. Gözler iki ismin görüşmesine çevrildi.

25 Ocak 2023 - 15:22
Reklam

 

 

ANKARA- Başkent Ankara'da Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) kanadında Şanlıurfa siyasetini yakından ilgilendiren bir görüşme gerçekleşti.

Dün, daha önce mahkeme tarafından kayyım olarak atanan ve partinin olağan kongresinde de CHP İl Başkanı olarak seçilen Ahmet Budak, genel merkez tarafından görevden alındı. Yerine ise Budak'tan önce il başkanlığı görevini yürüten Ferhat Karadağ kayyım olarak atandı.

Bir mahkeme, bir genel merkez tarafından yapılan kayyım atamalarına bir tepki de CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık'tan geldi. İddiaya göre CHP Şanlıurfa teşkilatındaki kayyumlu atamaların ardından şimdi kulislerde Vekil Aydınlık'ın istifası konuşulmaya başlandı. İstifa kararını öğrenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vekil Aydınlık ile bir araya geldi. Vekil Aydınlık'ın istifa edip etmeyeceği görüşmenin ardından belli olacak.

Öte yandan istifa kararını öğrenen bazı muhalefet partilerinin de bugün Vekil Aydınlık ile telefonla görüşme yaptıkları öğrenildi.

Özlem ÇELİK/Kulis Haber-AJANS URFA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DOĞA-VET YENİ YERİNDE…
DOĞA-VET YENİ YERİNDE…
HAZAN YAVUZCAN
HAZAN YAVUZCAN" DAHA GÜZEL BIR ULKE İÇİN GELİYORUZ "