URFA İÇİN BİRARAYA GELDİLER.
Reklam
  • Reklam

URFA İÇİN BİRARAYA GELDİLER.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa’nın 2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Kenti’ seçilmesinin ardından yapılması planlanan çalışmalarla ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti. 

06 Temmuz 2022 - 11:27
Reklam

 

Vali Ayhan öncülüğündeki heyet Ankara’da

ŞANLIURFA- İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından Şanlıurfa’nın " 2023 turizm kenti" seçilmesinin ardından kentteki paydaş kurum ve kuruluşların hazırlıkları sürüyor.

Bu kapsamda Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Zemzem Gülender Açanal, İbrahim Halil Yıldız, Mehmet Kasım Gülpınar, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ile kentteki çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcileri başkent Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti.

Ziyarette Şanlıurfa’nın 2023 turizm kenti seçilmesiyle ilgili yapılması planlanan çalışmalar ele alındı.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Vali Ayhan, şunları kaydetti:

“Paydaş kurum ve kuruluşlarımızın da katılımıyla Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Nuri Ersoy ile bir araya geldik ve yapılması planlanan çalışmaları değerlendirdik. Şanlıurfa’mız turizm de de ortak paydada buluşarak hak ettiği yere gelecektir. Kültür ve medeniyetler şehri #Şanlıurfa’mızın ‘2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Kenti’ ile taçlandırılmasını sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sn.@RTErdogan ve Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. @MehmetNuriErsoy ile tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum”.

BİHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x