TÜM OKULLAR AÇILDI AMA BİRİ HARİÇ!
TÜM OKULLAR AÇILDI AMA BİRİ HARİÇ!
10 Ekim 2012 - Pazar 08:41
Akçakale’de kapalı olan okullar eğitim ve öğretime açıldı. Sınıra sıfır noktada bulunan Cumhuriyet ilköğretim okulu ise eğitime açılamadı!

 

Bizhaberciyi.com/Video Haber...

 

Suriye’de yaşanan iç çatışmalardan dolayı 25 gündür Akçakale’de kapalı olan okullar nihayet eğitim ve öğretime açıldı. İlçe merkezinde sınıra sıfır noktada bulunan Cumhuriyet ilköğretim okulu ise eğitime açılmadı.

 

 

Suriye’nin Tellebyad ilçesinde Özgür Suriye Ordusu ve Esat birlikleri arasında yaşanan sıcak çatışmalardan etkilenen Akçakale ilçesinde 25 gündür kapalı olan yaklaşık 107 okul bugün eğitim ve öğretime başladı. Sabahın erken saatlerinde okula koşarak giden öğrenciler okula gitmenin sevincini yaşadılar. İlçe merkezinde sınıra sıfır noktada bulunan Cumhuriyet ilköğretim okulu ise güvenlik gerekçesiyle açılmadı. Cumhuriyet ilköğretim okulundaki 500 öğrenci ilçe merkezde bulunan Süleymanşah İlköğretim Okulu ve Atatürk ilköğretim okuluna aktarıldı.

 

İlçe’de hayat normale dönmeye başlarken öğrenciler ise bu savaşın bitmesini, okullarını çok özlediklerini eğitimden çok geride kaldıklarını okulların açılması ile birlikte çok mutlu olduklarını ifade ederek yetkililere Teşekkür ettiler.

 

 

 

Bu haber toplam 13434 defa okunmuştur.