ŞANLIURFA'DA İŞKUR'DAN 10 BİN KİŞİYE İŞ MÜJDESİ
ŞANLIURFA'DA İŞKUR'DAN 10 BİN KİŞİYE İŞ MÜJDESİ
14 Eylül 2011 - Salı 11:23
Şanlıurfa’da Toplum Yararına Çalışma Projesi (TYÇP) kapsamında 10 bin kişi işe alınacak…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Türkiye’de durağanlaşan piyasayı canlandırmak ve işsizlikle mücadele etmek amacıyla ülke genelinde 50 bin işçi alınacak. İl ve İlçe’lerde şeffaf bir şekilde çekilecek kurayı kazananlar 6 ay süreyle geçici işçi statüsünde çalışma hakkı kazanacak. Sigortalı işçiler, kazı, ağaç dikimi, yol bakımı, okul binası onarımı ve devlet binalarının tadilatı gibi toplum yararına olan işlerde çalışacak.

 

Konuyla ilgili açıklama İŞ-KUR Şanlıurfa Müdürü Necdet Karasevda’dan geldi. Karasevda; “Bakanımız ve milletvekillerimizin çaba ve gayretleri ile Türkiye genelinde 50 bin kişi olarak belirlenen sayının 10 bini Urfa’ya verildi. İşçilerimiz daha çok ağaçlandırma çalışmalarında çalışacak. Hedefimiz 1 Milyon ağaç dikmek. Başvurusunu yapan adaylara noter huzurunda aday numarası verilecek. Daha sonra açık ve şeffaf bir şekilde kura çekimi olacak. Bu iş için kentimize 63 trilyon lira gönderildi. Alımların 1 Ekim’de başlaması planlanıyor” dedi.

 

BAŞVURU:

 

Başvuru işlemleri  www.iskur.gov.tr sitesi üzerinden veya il- ilçe şubelerine bizzat başvurularak yapılabilecek.

 

BAŞVURU ŞARTLARI:

 

-İş-Kur’a kayıtlı olmak

-18 Yaşını doldurmuş olmak

- Sigortalı başka bir işte çalışmıyor olmak

Bu haber toplam 137468 defa okunmuştur.
İsim: ömer faruk uçar - Başlık: tycp
sayın müdürbey şanlıurfa tycp ne zaman başlayacak acaba bana bilgi verir seniz sevinirim telefon no 05449790063
İsim: sedat - Başlık: torpil
işkura alınanlar niye her sene aynı kişilerdir.torpil adam kayırmak,baskı ,tehdit,yağcılık,yapanlaramı veriliyor.bu kura çekimi yapanlara kul hakkılarımızı affetmeyiz.