URFA`DA İLK İSTİFA CHP`DEN GELDİ
URFA`DA İLK İSTİFA CHP`DEN GELDİ
07 Ocak 2011 - Salı 12:39
Şanlıurfa’da CHP’de ilk istifa yaşandı. CHP Hilvan İlçe Başkanı Abdulkerim Çakmak, milletvekili aday adayı olabilmek için dün istifa etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Binasına giden CHP Hilvan İlçe Başkanı Abdulkerim Çakmak, milletvekili aday adayı olabilmek için istifa dilekçesini İl Başkan Yardımcısı Ahmet Budak’a verdi.

 

Bu istifanın Şanlıurfa’da CHP’de ilk istifanın olduğunu belirten Ahmet Budak, milletvekili aday adaylığı konusunda gazetemize bir açıklamada bulundu.

 

Ahmet Budak, İl Başkanı Yusuf Köse’nin seçimlerle ilgili toplantıya katılmak üzere Ankara’ya gittiğini belirterek, ülke genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da 2011 genel seçim hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

 

Ahmet Budak, CHP'den milletvekili adayı olmak isteyen il ve ilçe yönetimlerinde görev yapan partililerin 10 Ocak'a kadar istifa edeceğini, milletvekili olmak isteyen ile Belediye Başkanları'nın ise, 12 Mart'a kadar görev yapabileceklerini kaydetti.

 

Budak, “Şuanda adaylık başvurusu için sadece Hilvan İlçe Başkanı Abdulkerim Çakmak istifasını sundu. Başkada yönetimlerimizden ulaşmış bir istifa yok. Adaylık konusunda her şeyi zaman gösterecek” dedi.

 

HABER:UĞUR BUDAK

Bu haber toplam 12377 defa okunmuştur.