MİMAR MERYEM KURT AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDU!
Reklam
  • Reklam

MİMAR MERYEM KURT AK PARTİ'DEN ADAY ADAYI OLDU!

Peyzaj Mimarı Meryem Kurt, 28. Dönem Şanlıurfa Ak Parti Milletvekilliği için resmi olarak aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi.

20 Mart 2023 - 16:54 - Güncelleme: 20 Mart 2023 - 17:39

Türkiye 14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekili seçimlerine odaklandı.  Siyasi partilerde ise liste telaşı başladı.

Ak Parti’de milletvekili aday adaylığı başvuru süreci devam ederken, Peyzaj Mimarı Meryem Kurt, 28. Dönem Şanlıurfa Ak Parti Milletvekilliği Aday Adaylığı için Ak Parti Şanlıurfa il başkanlığına resmi olarak müracaatını yaptı.

Aday adayı müracaatı ile ilgili olarak kısa bir açıklama yapan, 28. Dönem Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili adayı Meryem Kurt;

“Öncelikle yaşadığımız iki afetten dolayı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, geride kalanlara maddi manevi sıkıntı yaşayan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu gün itibariyle aday adaylık müracaatımı yapmış bulunmaktayım.  Öncellikle Kendisini Milletine adamış sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a il başkanımız Abdurrahman Kırıkçı’ya ve hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Başkanım Emre Kara çizmeliye, Geçen dönemde bu dönemde bu yola beni teşvik eden maddi manevi desteğini esirgemeyen, Babama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sözde kararda milletindir diyerek, herkesin desteğine talip olduğumu belirtiyor herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Meryem KURT Kimdir?

1994 Şanlıurfa-Akçakale’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Şanlıurfa Yenişehir İlköğretim Okulu ve H.Sebiha Özlek Lisesinde tamamladı. Akdeniz üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezun. Şu an Atatürk üniversitesi Kamu yönetimi son sınıf  ve Adana Çukurova Üniversitesi yüksek Lisans öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YENİ VEKİL BAŞAK, MECLİS ODASINA YERLEŞTİ!
YENİ VEKİL BAŞAK, MECLİS ODASINA YERLEŞTİ!
 Mahalle Bekçileri Kanunu'nun bazı hükümlerini iptal edildi...
Mahalle Bekçileri Kanunu'nun bazı hükümlerini iptal edildi...