İL BAŞKANLIĞINA KİM ATANACAK?
Reklam
  • Reklam

İL BAŞKANLIĞINA KİM ATANACAK?

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz’ün Milletvekili aday adaylığı için başkanlık görevinden istifa etmesinin ardından Şanlıurfa’da gözler kimin il başkanı olacağına çevrildi.

03 Nisan 2023 - 13:52

14 Mayıs’ta yapılacak olan Milletvekilliği seçimleri için DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz görevinden istifa etmişti. Deva Partisi İl Başkanlığına kimin getirileceği ise Şanlıurfa’da merak konusu oldu. 

Deva Partisi İl Başkanlığı için Parti’de aktif rol oynayan İl Yönetim Kurulu Üyesi, Ceylanpınar İlçe Koordinatörü ve iş insanı Kavas Deveci’nin ismi ön plana çıkarken, bazı kesimler tarafından ise DEVA Partisi Gençlik Politikaları Başkanı İbrahim Halil Aydın’ın il başkanı olacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz aylarda DEVA Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi, Ceylanpınar İlçe Koordinatörü ve iş İnsanı Kavas Deveci’nin işletmesini yaptığı Coffee ART’ın Açılışını DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan yapmıştı. Ali Babacan’a yakınlığıyla bilinen Kavas Deveci'nin aylar öncesinden il başkanlığı için çalışmalar yaptığı belirtiliyor.

Öte Yandan, DEVA Partisi Gençlik Politikaları Başkanı İbrahim Halil Aydın’ın kayınbabası olan Ahmet Kaytan’nın Ak Parti'den Milletvekili aday adayı olması ise, Aydın'ın il başkanlığı adaylığını olumsuz olarak etkileyeceği belirtildi. 

İddialara göre, Milletvekiliği aday adaylığı için DEVA Partisi İl Başkanlığından istifa eden Av. Ahmet Tüysüz’ün, İbrahim Halil Aydın’ı il başkanı yapmak için kulis yaptığı iddia ediliyor.

Önümüzde ki günlerde DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığına kimin atanacağı Deva Partisi Genel merkez tarafından belirlenecek.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Necati Demir
    1 yıl önce
    Kevas deveci bey efendi girişi ken dinamik sevilen deva parti il başkana layık idareci birsi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x