BAŞKAN YALÇINKAYA; “ KUDÜS BİZLER İÇİN SELAHATTİN’İN...
Reklam
  • Reklam

BAŞKAN YALÇINKAYA; “ KUDÜS BİZLER İÇİN SELAHATTİN'İN RÜYASI KANUNİ'NİN MİRASI ABDÜLHAMİT'İN DAVASIDIR”

Şanlıurfa Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği Akçakale Şube Başkanlığı Filistin’de yaşanan vahşeti kınamak amacıyla bir araya gelerek Basın açıklaması yaptı.

05 Kasım 2023 - 18:02

Akçakale Filistin Meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasına Dernek üyeleri ve Akçakaleli vatandaşlar katılım gösterdi.

Akçakale halkı olarak Filistin'de gerçekleşen katliamlara toplum olarak duyarlılık göstermek ve mescid-i Aksa için cihad aşkıyla tutuşmak bütün Müslümanların sorumluluğu ve görevi olduğunu belirten Şanlıurfa Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği Akçakale Şube Başkanı Muhammed Zeki YALÇINKAYA şunları ifade etti;

“Değerli kardeşlerim bugün burada Filistin halkına yapılan zulmü duyurmak için bir aradayız.

Filistin'de kadın, çocuk, yaşlı, demeden tüm insanlar katlediliyor Gazze'ye her gün tonlarca bomba atılıyor.

İsrail Kudüs, Batı Şeria, Cenin ve Mescid-i aksa'ya yönelik gayri insani orantısız güç kullanılmaktadır.

Müslümanların ilk kıblesi olan mescid-i Aksa Allah (Celle celalühü) tarafından etrafı mübarek kılınan ve ona birçok güzellik bahşedilmiş olan mekanın adıdır. Kudüs'te birçok peygamber hak ile batıl mücadelesini ve bu kutsal mekanda yapmıştır. Sahabe ve tabiinde Peygamberimizin (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) teşvikiyle bu hak ve batıl mücadelesini kudüs'te sürdürmüşlerdir Kudüs bu nedenle iyinin ve kötünün faydalarının ve zararlarının doğrunun ve yanlışın, güzelin ve çirkin'in hakkın ve batının adaletin ve zulmün birbirinden ayrıldığı ve birbiriyle sürekli mücadele halinde olduğu mekan haline gelmiştir birçok peygamberi bağrında barındırması İslam'ın ilk kıblesi olması İsra ve Miraç olaylarının merkezi olması ribat ve Cihat yurdu olması kudüs'ü Kudüs yapan değerlerindendir. En önemlisi Kudüs Müslümanların kontrolünde olduğu dönemlerde tüm din mensupları huzur içerisinde yaşamışlardır aksi olduğu dönemlerde ise Müslümanlar Yahudiler ve Hıristiyanlar sürekli sıkıntı yaşamışlardır bu nedenle Filistin'de kan ve gözyaşının durması eski huzurlu günlerine dönmesi için bağımsız Filistin devletinin kurulması gerekmektedir. KUDÜS BİZLER İÇİN SELAHATTİN'İN RÜYASI KANUNİ'NİN MİRASI ABDÜLHAMİT'İN DAVASIDIR” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x