BARIŞLA NETİCELEDİ.
Reklam
  • Reklam

BARIŞLA NETİCELEDİ.

Akçakale’de Ubade ve Hubeyti aşiretleri arasındaki husumet kanaat önderlerinin araya girmesiyle  barışla son buldu.

25 Ekim 2022 - 23:00 - Güncelleme: 25 Ekim 2022 - 23:17
Reklam

 

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde ilçesine Ubade ve Hubeyti aşiretleri arasında 40 gündür devam eden husumet,  Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, bir önceki dönem Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan,  Ak Parti Akçakale ilçe Başkanı İbrahim Yıldık ve kanaat önderlerinin girişimiyle son buldu.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine bağlı Ekinyazı kırsal mahallesinde geçtiğimiz günlerde Ubade ve Hubeyti aşiretleri arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu meydana gelen taşlı ve sopalı kavgada 1 kişi yaralanmıştı.

Akçakale İlçesine bağlı Ekinyazı mahallesinde Ubade ve Hubeyti aşiretleri arasında çıkan kavga sonucu başlayan husumetin sona erdirilmesi için  Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, bir önceki dönem Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan,  Ak Parti Akçakale ilçe Başkanı İbrahim Yıldık ve kanaat önderlerinin katılımıyla barış töreni düzenlendi.

Başkan Ayhan husumetin barışla sonuçlanmasının ardından sosyal medya hesabından şu  açıklamlarda bulundu:

" Değerli Akçakaleli hemşerilerim!

Allah c.c şöyle buyurdu: “Öyleyse gerçekten mü’min iseniz Allah’a karşı gelmekten sakının, aranızda anlaşmazlığa yol açan hususları düzeltin, Allah’a ve Rasûlü’ne itaat edin!” (Enfal 1) buyurmaktadır.

Son günlerde ilçemizde yaşanan tatsız olaylar şüphesiz ilçede yaşayan herkesi huzursuz etmiştir. Şu unutulmamalıdır ki; Akçakale, doğusuyla (Şerci) batısıyla (Garbi) Türk’üyle-Kürdü’yle-Arab’ıyla hepimiz kardeşiz ve bu kardeşliğimiz ilelebet devam edecektir.

Ubadi ve Hubeti aşiretleri bu bölgenin iki değerli ve şerefli evlatlarıdır. Bu konuda kimse sosyal medya hesapları üzerinden bu kardeşliğimizi hedef alıp fitne çıkararak huzurumuzu kaçıramayacaktır. Her zaman olduğu gibi iki aile arasında yaşanan tatsız olaylar Ubadi aşireti ileri geleni Eyyübiye belediye başkanı Sayın Mehmet Kuş’a dostuma, kanat önderleri ve girişimlerimiz sonucu tatlıya bağlanmıştır, Allahın izniyle bu gece yapılan SULH ile bu kardeşliğimiz daha da güçlenmiştir.

Rabbim bu ilçede fitne çıkarmak isteyenlere hiçbir zaman fırsat vermesin, Rabbim herkese huzur ve sükunet nasip etsin. Bu sulh’de emeği geçen Cumeli aşireti mensuplarına,Naimi aşireti mensuplarına,Binicil aşireti mensuplarına,Saramda aşireti mensuplarına ve özellikle Kuracık Muhtarı amcam Abdullatif Aslan’a,bunların harici Sayın Valimiz Salih Ayhan’a,Alay komutanımıza,Kaymakamımız Oltan Bayraktar’a ve tüm güvenlik güçlerine,büyüklerime ve kardeşlerime teşekkür ediyor saygılar sunuyorum…" dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MÜTHİŞ BİR VİZYON BELGESİ
MÜTHİŞ BİR VİZYON BELGESİ
SURİYELİ KADIN 4 ÇOCUĞUYLA YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR.
SURİYELİ KADIN 4 ÇOCUĞUYLA YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR.