AKÇAKALELİ KADINLAR, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ DUALARLA...
  • Reklam

AKÇAKALELİ KADINLAR, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ DUALARLA KUTLADI.

Akçakale belediyesi ve TOGEM (toplumsal gelişim merkezi derneği) tarafından organize edilen 8 mart dünya kadınlar günü dolayısıyla Akçakaleli anneler, Akçakale belediyesi kültür merkezinde İdlip’teki ve tüm şehitlerimizin ruhlarına mevlit okuttu.

07 Mart 2020 - 15:11

Program Akçakale Toplumsal Gelişim Merkezi derneği başkanı Emine Kardeş’in açılış konuşmasıyla başladı. Akçakaleli kadınların yoğun ilgisiyle başlayan program, kadınların İdlip ve tüm şehitlerin ruhlarına dualar ve mevlidi şerif okutularak devam etti.

 

8 mart dünya kadınlar günü dolayısıyla programda konuşma yapan Akçakale Toplumsal Gelişim Merkezi derneği başkanı Emine Kardeş; bu çağda kadınların daha güçlü ve dirayetli olmaları gerektiğini belirtti. Kardeş konuşmasında,sınırın sıfır noktasında bulunan ve göç’ten en fazla etkilenen Akçakaleli kadınlar olduğunu dile getirdi.

 

Emine kardeş şunları söyledi; “8 mart dünya kadınlar günü dolayısıyla bugün bir araya geldik. Öncelikle bu programı yakın zamanda vatanı için can veren aziz şehitlerimize ve şimdiye kadar bu vatan için şehit düşmüş tüm şehitlerimizin ruhları için bir mevlit programı yapmayı uygun bulduk. Değerli Akçakaleli kadınlar, hepimiz zor bir süreçten geçiyoruz. Evlatlarımız vatan savunmasında canlarını feda ediyorlar. Böyle bir günde bize düzen onların ruhlarını şad edecek bir mevlit programı yapmak olacaktır.” Dedi.

 

Kardeş konuşmasının devamında, kadınlar güçlü ve ekonomik olarak kalkınmaları gerektiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “ Sizler sınırın sıfır noktasında göç’ün en fazla etkilediği bir ilçede ikamet ediyorsunuz. Milyonlarca göçmen bu ilçeden geçerek dünyaya dağıldı. Dolayısıyla ilk geldiklerinde onlara misafirperverliğinizle insani görevlerinizi yaptınız. Ancak bundan sonra sizlerin ayağa kalkması ve ekonomik olarak kalkınması gerekmektedir. İşte bu yüzden sizlerle el ele vererek, büyük işler başaracağız.” Dedi.

 

8 mart dünya kadınlar gününde Akçakale belediyesi kültür merkezinde okunan mevlidi şerifin ardından Akçakale belediyesini hazırladığı helva dağıtımıyla son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÜÇ BİRLİĞİNE YENİ İSİM ÇİFTÇİ !
GÜÇ BİRLİĞİNE YENİ İSİM ÇİFTÇİ !
KAMU BANKALARI KREDİ BORÇLARINI ERTELEMEYE ALDI
KAMU BANKALARI KREDİ BORÇLARINI ERTELEMEYE ALDI